• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Ulus-Y%C4%B1k%C4%B1m-Bina-Y%C4%B1k%C4%B1m-0312-319-41-17/122077054579025?fref=ts
 • https://twitter.com/
  • TÜRKİYE`NİN YIKICI GÜCÜ ULUS İNŞ YIK ENK.KALDIRMA
  • www.yikimenkaz.com
  • Yüksek Katlı Bina Yıkım ve Enkaz İşleri Tecrubeli Yıkım Mühendislerimiz ile Kesif yapıyoruz.Ulus insaat yıkım enkaz kaldırma 0312 319 41 17
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Bina Yıkım işleri,Ankara İstanbul,İzmir Vb Türkiyenin Her Yerinde Yıkım işleri Yapmaktayız...
  • Hertürlü Hafriyat ve kanal işleri vb yanı sıra yıkım enkaz kaldırma ulus hafriyat
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • HERTÜRLÜ YIKIM,KIRIM SÖKÜM İŞLERİNİZ İCİN BİZİ ARAYINIZ KURUMSAL TEL:0312 319 41 17
  • Tecrubeli ekip ve ekipmanlarımızla yıkım ve kırım`a hazır firmayız..
  • Ankara Yıkım | Ankara`da Yıkım Bizim İsimiz..Ankara Yıkım firması
  • Hertürlü yıkım enkaz kaldırma işleriniz için Biz arayın 0312 319 41 17
  • Hertürlü Kamyon ve iş makinalarımız ile Hazır Durumdayız.0555 209 13 34-www.yikimenkaz@hotmail.com
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • DHL Kargo Firmasının Kırım ve Enkaz Kaldırma işleri İvedik
  • Kırım işleriniz için Biz Arayınız. 0312 319 41 17
Site Haritası
FAALİYET ALANLARIMIZ
ULUS.İNŞ.YIKIM 

-Bina Yıkım işleri

-Hertürlü Yıkım Kırım işleri

-Kazı Dolgu işleri

-Hafriyat işleri

-Zemin Kırma

-Kırım işleri

-Söküm işleri

-kriş kesme

-kolon kesme

-Tadilat işleri

-dekorasyon işleri

-zemin etüd

-Aplikasyon işleri

Kot ve Aks işleri

-Hurda alım satım 

-Karot Kesim işleri

-Alçı Boya işleri

-Emlak Danışmanlığı

-Mutfak Dolapları

Mutfak Tezgahları

 Yani Hersey Mevcut Firmamızda.:)

Dinamitli Yıkım

Patlatma ile binaların kontrollü ve güvenli olarak yıkımı süreci 13. yy sıralarında kara barutun bulunması ile başlamıştır. Kara barut kullanılarak yapılan ilk patlatmalar ise 1600 yılında Macaristan‘ daki taş ocaklarında kayaçların patlatılması ile başlamıştır. 

Hemen kısa bir süre içinde İngiltere’deki kalay madenleri ve İsviçre’ nin kaya patlatma teknolojisini yol konstrüksiyonuna uygulaması ile kara barut kullanımı yaygınlaşmıştır. 

Gerçek anlamda bir binanın patlayıcı ile devrilmesi ise kayıtlara ilk olarak 1605 yılında geçmiştir. Guy Fawkes adlı İngiliz, suikast amaçlı eyleminde variller dolusu barutu İngiliz parlamento binasının altına yerleştirmiştir. Tarihte dönüm noktası olarak sayabileceğimiz bir başka patlatmalı yıkım ise 1773 yılında İrlanda’ da, 70 kg lık barutla 700 yıllık “Holy Trinity” katedralinin yerle bir edilmesidir. 

Patlatmalı yapı yıkımlarının Amerika’ da uygulanması ise 1850’ lerin başlarında San Francisco’ da meydana gelen büyük yangınlar sebebiyle gerçekleşmiştir. Amerika’ nın kaya patlatması ve yangınla mücadelede avantaj haline getirdiği barut, İtalyan kimyager Ascanio Sobrero’ nun yeni ve güçlü bir patlayıcı karışımı olan nitrogliserini bulması ile tahtından inmişti. 1850’ lerin sonlarına gelindiğinde ise nitrogliserin patlayıcı sektöründeki yerini tamamen sağlamlaştırdı. Devam eden süreçte içlerinde İsveçli Alfred Nobel’ in de bulunduğu birçok kimyacı nitrogliserinli birçok kombinasyon deneyerek bu şiddetli ve kontrolü zor patlayıcıyı daha stabil ve güvenli bir hale getirmenin yollarını aradılar. Alfred Nobel bu özellikleri içeren patlayıcıyı yapmayı başardı ve adını dinamit koydu. 

Dinamit kaya patlatması ve çeşitli maden ocaklarında kullanım alanı bulurken 1883 yılında Macar bir mühendis 5 küçük patlatma ile 60 m uzunluğundaki bir binayı dinamitle devirdi ve ilk dinamitli yapı yıkımını gerçekleştirdi. Bunu 1889’ da Pensilvanya’da 1,000,000 m2’ lik katı bir kütlenin moloz yığınına dönüştürülmesi takip etti. 1900 yılında güney Afrikalı sabotajcılar yine dinamit kullanarak bir tren yolu tünelini havaya uçurdu. 

1906 yılında meydana gelen San Francisco depremi yüzlerce kişinin ölümüne, 50 den fazla yangına ve birçok su borsunun patlamasına yol açtı. Dört gün dört gece boyunca yüzlerce itfaiyeci, madenci ve askeri görevli yıkımı kontrol altına almak için çalıştı. Bölgenin batı yakası kurtarıldıktan haftalar sonra bile hasarlı binaların güvenli imhası için yıkım uzmanları çağrılıyordu. 

1930’ lu yıllarda altın çağını yaşayan sektör de yıkımlar büyük dinamit fabrikaları için çalışan mühendisler tarafından yapılmaktaydı. Büyük kalabalıklar içinde yapılan yıkımların çevreye ve insanlara olan etkilerini azaltma yolunda yapılan çalışmalar daha güvenli bir çalışma ortamını geliştirirken bir taraftan da pazara sürülecek yeni patlatma ürünlerinin üretilmesinin önünü açtı. Bu da patlayıcı pazarının hızla büyüdüğü anlamına geliyordu. 

1940’ larda 2. Dünya Savaşı ile birlikte patlayıcı sektörü de ilerleme için gerekli olan uygun zemini bulmuş oldu. Birçok limitsiz kombinasyonla çok daha etkili ve güçlü patlayıcılar üretildi. Ne yazık ki bu gelişmelerin bir çoğu, insanlara ve çevrelerine zarar vermek için kullanıldı. Fakat istisnalar da vardı. Örneğin, yıkım uzmanları dinamiti ve henüz bulunmuş olan plastik patlayıcıları savaşta zarar görmüş binlerce binanın güvenli ve kontrollü olarak yıkılmasında kullandılar. 

1950’ lere gelindiğinde Avrupa’ da da bu alanda uzmanlaşmış firmalar boy göstermeye başladı. Hatta bir kadın ve ekibi o kadar başarılı işlere imza atmıştı ki kadın “Bayan Dinamit” lakabıyla anılmaya başlandı. 

Bu bölüme kadar her ne kadar çok önemli adımlar atıldıysa da 60’ lı yıllara kadar yıkılan bina sayısı birkaç yüzü geçmemektedir. 1960’ ların başlamasıyla birlikte teknikte çok daha detaylı çalışmalar yapılarak binaların kolonlardan yararlanılarak istenilen doğrultuda devrilmesi başarılmıştır. Aynı zamanda liderliğini “Explosive Technology Corporation” adlı şirketin yaptığı bir grup yeni patlayıcı araştırıcısı yüksek hızlı ve çok daha etkili bir patlayıcı olan RDX (cyclotrimethylenetrinitromine)’ i geliştirdi. RDX o kadar başarılı bir buluştu ki hala günümüzde de saygınlığını korumaktadır. Bu yıllardaki diğer gelişmeleri ise daha güvenli olan elektrikli sistemlere geçiş ve güvenli sınırda yer titreşimleri ve hava basıncı kontrollerinin sağlanması oluşturmuştur. Bu dönemde Atlantic City’ de dört ayrı otel ve bir gökdelen dört ayrı firma tarafından başarı ile yıkılmıştır. 

1980’ lere gelinmesiyle birlikte medyadan da destek görmeye başlayan sektör, 1930-1970 yılları arasında beş dakika ile sınırlı tutulan görüntülerinin bir saati aşan yayınlara dönmesi ile kamuoyu üzerindeki imajını güçlendirdi. 1994 yılında Philadelphia’da bulunan 250,000 m2’ lik Sears Merchandise Center binasının yıkımı, patlatmalı yapı yıkım tarihine, uygulanan en büyük proje olarak adını yazdırmıştır. Bu yıkımı yaklaşık olarak 50,000 insan on iki saniye boyunca canlı olarak izledi. Gelişmeler olumlu yönde sürerken patlatmalı yıkımların ölümcül sonuçları da ortaya çıktı. 1997 yılında sektörün ödünü patlatan olay gerçekleşti ve Avustralya’ da yapılan bir yıkımda taş fırlaması sonucu 13 yaşındaki küçük bir kız hayatını kaybetti. Ama yaşanan bu ve benzeri olaylar sektörün daha güvenli-kontrollü yıkımlar konusundaki teknolojik çalışmalarını kamçıladı ve gelişim sürecini hızlandırdı. 

Ticari patlatma yıkımı endüstrisi yeni milenyumla birlikte dünya pazarından pay almak için yarışan bir çok dev şirketle yoluna bugünde devam etmektedir. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret38113
Saat